Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /include/smarty/libs/Smarty_Compiler.class.php on line 270

Konsultacje i leczenie psychiatryczne- celem spotkania z lekarzem psychiatrą jest postawienie właściwej diagnozy i w razie potrzeby dobranie najodpowiedniejszej dla danej osoby farmakoterapii. Zadaniem psychiatry jest również psychoedukacja pacjenta w zakresie postawionego rozpoznania oraz ewentualne skierowanie na psychoterapię.

Konsultacje psychologiczne- jest to spotkanie mające na celu określenie i zdefiniowanie problemów z jakimi boryka się pacjent oraz ewentualne ustalenie dalszego planu terapeutycznego. Do konsultacji psychologicznych wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatry.

Psychoterapia indywidualna- regularne spotkania indywidualne z psychoterapeutą, najczęściej raz w tygodniu, polegające na udzielaniu wsparcia, oraz pomocy psychologicznej w celu poprawy jakości funkcjonowania.

Coaching rodzicielski- spotkania indywidualne z psychologiem skierowane do rodziców przeżywających trudności wychowawcze lub komunikacyjne w kontaktach z dziećmi. Celem spotkań jest zdefiniowanie problemu oraz wspólne dążenie do jego rozwiązania lub przedefiniowania. Cele spotkań jest również wzmocnienie kompetencji wychowawczych opiekunków oraz psychoedukacja.