Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /include/smarty/libs/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Poradnia Leczenia Uzależnień Behawioralnych

Poradnia Specjalistyczna IPSIS jako jedyna w Poznaniu i okolicach otrzymała fundusze z Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii  na leczenie i profilaktykę uzależnień behawioralnych. Badania alarmują, iż osób z tego rodzaju spektrum uzależnienia z roku na rok przybywa. Do tej pory jednak oferta tego typu leczenia była co najmniej uboga, ponieważ poradnie skupiają się głównie na leczeniu alkoholików czy osób uzależnionych od narkotyków.
 
Czym są uzależnienia behawioralne? Są to wszystkie uzależnienia, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), czyli na przykład uzależnienie od hazardu, uzależnienie od Internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od zakupów czy objadania się.

Do kogo skierowana jest oferta poradni? Do wszystkich osób, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Dla osób bliskich osobom uzależnionym – rodziny, przyjaciół, znajomych.
 
W ramach poradni prowadzimy dla osób uzależnionych i ich bliskich:
·         Terapie indywidualną
·         Terapie grupową
·         Sesje terapii rodzinnej
·         Grupy wsparcia dla uzależnionych oraz dla rodzin
  •        Grupę zapobiegania nawrotom
·         Warsztaty kompetencji społecznych
 
Ponadto dla osób zadłużonych lub tych, których uzależnienie w jakimś stopniu spowodowało konflikt z prawem, zapewniamy darmowe konsultacje z radcą prawnym oraz możliwość skorzystania z doradcy kredytowego. Oferta ta również jest skierowana do bliskich osób uzależnionych, małżonków, rodziców czy dzieci spłacających długi zaciągnięte przez osoby trzecie.